rejs pływowy 2011


Zapraszamy na rejs szkoleniowo-stażowy. Rejs z nastawieniem mocno żeglarskim - długie przeloty i jednodniowe pobyty w portach w celu odwiedzenia ich jak największej ilości. Aspekt stażowy szczególnie istotny jest dla osób chcących zdobyć stopień jachtowego sternika morskiego, gdyż muszą oni wykazać się 100 godzinami żeglugi na pływach. Podczas rejsu chcemy ten staż odbyć.

Rejs ten jest kolejną z wielu inicjatyw podejmowanych przez Bractwo, mającą na celu zarażanie naszą pasją do żeglowani coraz to więszej liczby osób. Jak na każdym rejsie mamy zamiar dobrze się bawić, poszerzać nasze umiejętności oraz zwiedzić ile się da.

To jak ostatecznie rejs wyglada zależy od całej załogi, więc za każdym razem jest inaczej, ale na pewno nie zabraknie przygód, Morza oraz zapierających dech w piersiach spotkań z naturą.


Kiedy płyniemy?

od niedzieli 24 lipca do soboty 7 sierpnia (15 dni)

Gdzie?
z Aalborga (Dania), tam gdzie pozwoli nam wiatr, ale chcielibyśmy po przejściu Limfjordem popłynąć przez Amsterdam, Helgoland, kanał kiloński, Kilonię do Gdańska.

Koszty?
w sumie 2350 zł 1950 zł
na co składa się: 1950 zł 1550 zł rejs + maksymalnie 200 zł składka (paliwo, porty) + maksymalnie 200 zł za transport do Danii

Co jest w cenie?
w cenie jest wynajem jachtu, wyżywienie, ubezpieczenie jachtu oraz uczestników rejsu; składka na paliwo i opłaty portowe na pewno nie przekroczy zapowiadanych 200 zł, więc należy się spodziewać, że jakieś pieniądze zostaną na koniec rejsu zwrócone. To samo tyczy się kosztów transportu (jedziemy samochodami, które wrócą ze schodzącą załogą) do Danii.