"Jeśli chcesz zbudować statek, nie zbieraj ludzi, by rąbali drwa i ostrzyli narzędzia, ani też nie przydzielaj robót i nie rozdawaj zadań. Naucz ludzi tęsknoty za bezkresnym morzem."

Antoine de Saint ExuperyJesteśmy grupą młodych ludzi, którzy spotkali się na słynnym żaglowcu STS „Fryderyk Chopin” i zakochali się w Morzu. W 2002 roku podczas „Szkoły pod Żaglami” prowadzonej przez Kapitana Ziemowita Barańskiego założyliśmy nieformalną organizację o nazwie Bractwo Brygowe. Przez pierwsze lata ograniczaliśmy się do wspierania eksploatacji żaglowca oraz organizacji rejsów śródlądowych. Chcąc wypłynąć na szerokie wody sformalizowaliśmy naszą działalność powołując w 2006 roku Stowarzyszenie. Przez ostatnie lata organizowaliśmy szereg rejsów morskich na małych jachtach oraz wielkich żaglowcach oraz zdobywaliśmy kompetencje żeglarskie umożliwiające nam podejmowanie samodzielnych inicjatyw.

W naszej dotychczasowej działalności współpracowaliśmy z znaczącymi instytucjami - Polską Organizacją Turystyczną (program „Chopin//Polska/The Course”), Fundacją „Szkoła pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego” (projekt „Szkoła pod Żaglami za Pomocną Dłoń”), Europejską Wyższą Szkołą Prawa i Administracji oraz Politechniką Warszawską. W 2007 roku przygotowaliśmy start reprezentacji Uczelni w międzynarodowych regatach żaglowców The Tall Ships’ Race. Wcześniej, wspólnie z Wydziałem Architektury PW przeprowadziliśmy trzy edycje Rejsów Architektów.


Panoramic theme by ThemeFlood