poprzednie edycje rejsu architektów

Idea powstała w 2005 roku odczekała się trzech edycji.

I Rejs Architektów pod honorowym patronatem Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej - ś.p. prof. Macieja Kysiaka oraz pod patronatem medialnym magazynów Architektura – murator oraz Jachting odbył si w dniach 12 - 21 maja 2006 na pokładzie STS Fryderyk Chopin i okazał si udan prób połczenia tradycyjnego pleneru z morskim rejsem szkoleniowym. W kocowym etapie winoujcie - Szczecin uczestniczył w nim osobicie honorowy patron Rejsu Architektów – Dziekan WA PW.

II Rejs Architektów, ju 2 tygodniowy, odbył si w sierpniu 2006 i powtórzył sukces majowej edycji. Około 30 studentów architektury z całej Polski zamustrowało na Chopina w Rostocku, żeby popłynąć przez bornholmskie Nexo, Helsingor, Lubeckę, Karslkronę i Hel do Gdyni.

III Rejs Architektów miał miejsce w lecie 2007 roku i był równocześnie drugim etapem startu reprezentacji Politechniki Warszawskiej i Bractwa Brygowego w regatach Operacja Żagiel (The Tall Ships’ Races 2007). Żeglowaliśmy z Tallinna przez alandzkie Mariehamn, ścigając się ze Sztokholmu do Szczecina. Udało nam się uplasować na wysokiej, 6. pozycji w klasie Wielkich Żaglowców. W rejsie uczestniczył ś.p. Dziekan WAPW prof. Maciej Kysiak oraz jego asystent arch. Jacek Kopczewski.