4.rejs.architektów

Zapraszamy do udziału w żeglarskiej przygodzie połączonej z poznawaniem współczesnej architektury Danii i Norwegii.

W tym roku, po 4 latach, przerwy, wracamy do organizacji Rejsów Architektów. Tym razem w odświeżonej formule. W mniejszym, bo 12 osobowym gronie płyniemy zwiedzić dwie najpiękniejsze stolice Skandynawii - Kopenhagę i Oslo.

Dzięki ograniczonej ilości portów i ściśle określonej trasie będziemy mogli koncentrować swoje siły na poznaniu i doświadczaniu architektury tych pięknych miejsc. Zwiedzanie będzie miało formułę seminaryjną - każdy z uczestników przed wypłynięciem dostanie obiekty do opracowania, a w trakcie rejsu - podczas wspólnego spaceru - będzie je prezentować. Czy w trakcie chodzenia po mieście, czy to wieczornych debat na pokładzie będzie okazja, żeby wreszcie, na spokojnie, luźno i w wakacyjnej atmosferze porozmawiać o współczesnej architekturze. Oczywiście nie rezygnujemy też z tradycyjnej części plenerowej przedsięwzięcia. Na robienie zdjęć i wykonanie kilku rysunków, czy akwarel na pewno znajdziemy potrzebny czasu.

Nadzór merytoryczny nad rejsem objął dr Maciej Czarnecki z Zakładu Architektury Współczesnej, Wnętrz i Form Przemysłowych WAPW.


Kiedy płyniemy?
od niedzieli
10 lipca do niedzieli 24 lipca (14 dni)

Gdzie?
ze
Świnoujścia przez Kopenhagę i Oslo do duńskiego Aalborga.
W każdej stolicy planujemy stać przynajmniej dwie pełne doby.

Koszty?
w sumie
2400 zł 1950 zł
co składa się z 2000 zł 1550 zł rejs + maksymalnie 200 zł składka (paliwo, porty) + maksymalnie 200 zł za transport do Danii

Co jest w cenie?
w cenie jest wynajem jachtu, wyżywienie, ubezpieczenie jachtu oraz uczestników rejsu; składka na paliwo i opłaty portowe na pewno nie przekroczy zapowiadanych 200 zł, więc należy się spodziewać, że jakieś pieniądze zostaną na koniec rejsu zwrócone. To samo tyczy się kosztów transportu (jedziemy samochodami, które przyjadą z następną załogą) z Danii.